۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حسن گروسی، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در بازدید از لوکیشن تله فیلم “درد پنهان” از ورود جدی این شبکه به تولید فیلم ها و سریالهای قرآنی و معارفی خبر داد و گفت: در سال جدید با عزمی جدی تولید چند مجموعه تلویزیونی و تله فیلم هایی با موضوع قرآن، اهل بیت (ع) و مسایل دینی و معارفی در دستور کار شبکه قرآن و معارف سیما قرار دارد.


دبیر شورای معارف سیما با بیان این موضوع که بر اساس نظر معاونت سیما امسال سال درخشش برنامه‌های معارفی در سیما خواهد بود گفت: ما خود را موظف کرده‌ایم تا برای رسیدن به بهترین نتیجه برنامه ریزی های دقیق و منسجمی را در نظر بگیریم.


وی تأکید کرد: با توجه به این که امسال از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامیده شده است برای تحقق بخشیدن به مطالبات رهبری شبکه قرآن و معارف باید تلاش کند تا در امر فرهنگسازی در زمینه سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی پیشتاز باشد.


حسن گروسی در ادامه سخنانش بیان داشت: همکاران ما با عزمی جدی تلاش می کنند تا با بهره گیری از تمامی تکنیک های رسانه ای و قالب های برنامه سازی برنامه هایی اثرگذار و پربیننده تولید کنند تا به این ترتیب بتوان مخاطبان شایسته این شبکه را راضی تر از گذشته نگاه دارند.مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در ادامه با اشاره به این مطلب که امسال هیئت داروان چند برنامه نوروزی شبکه قرآن و معارف را شایان قدردانی دانستند گفت: این اتفاق مسلما اتفاق خوش ایندی در حوزه فرهنگ معارفی و قرآنی کشور عزیزمان است و این موضع نیز به دلیل دقت نظر و توجه ویژه برنامه سازان شبکه در تولید برنامه های کیفی است.


گروسی در پایان با اشاره به اقبال عمومی مخاطبان شبکه اضافه کرد: نظرسنجی های اخیر مرکز آموزش و پژوهش سیما، مرکز تحقیقات رسانه ملی و تماس های مردمی با امور مخاطبان اداره کل روابط عمومی و روابط عمومی شبکه حکایت از رضایتمندی ۹۰ درصدی بینندگان ما دارد که البته این موفقیتها به برکت قرآن و اهل بیت (ع) و تلاش جهادی مدیران و همه همکاران به دست آمده است.


یادآور می شود، تله فیلم “دردپنهان” کاری از گروه فیلم و سریال شبکه قرآن و معارف سیماست و داستان جوان بازیگری را روایت می کند که ناگهان متوجه می شود، بیماری سرطان دارد.


تهیه کنندگی این تله فیلم را محسن دانشور و کارگردانی آنرا محمد بصیری بر عهده دارند. همچنین امین ایمانی، ساناز نوروززاده، مهدی فقیه، رابعه مدنی، اصغر تقی زاده، بهزاد رحیم خانی، علی فرود، ساناز حسن پناه و نوشین زارع در فیلم ایفای نقش می کنند.

مطالب مرتبط :
  1. شبکه قرآن صدر نشین برنامه‌های معارفی سیما شد
  2. برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت روز عفاف و حجاب
  3. نوبخت قول داد تخصیص قرآنی را در سال آینده بالا ببرد/ صداوسیما شبکه قرآن را کمتر از دیگر شبکه ها نبیند
  4. در پخش زنده از شبکه یک اعلام شد:جهان بینی اسلامی راه را برای ایجاد سبک زندگی اسلامی هموار کرده است
  5. مستند زندگی دکتر دینانی از شبکه ۵ پخش می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur