۴ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در این بیانیه آمده است: با نهایت تاسف، خبر حکم اعدام صادر شده از سوی دادگاه های عربستان سعودی برای ۲۶ شهروند این کشور را که بدون دلایل و مستندات لازم صورت گرفته و با معیارهای قرآن کریم و سنت شریف نبوی سازگاری ندارد، دریافت کردیم. ما در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی این احکام را در حق این افراد بی گناه محکوم می کنیم و از مسئولان عربستانی می خواهیم در این احکام تجدید نظر کنند.


این بیانیه می افزاید: از سازمان ملل متحد و سازمانهای حقوق بشری و میانجی گران بین المللی و علما و همه آزادگان جهان خواستاریم برای توقف اجرای احکام اعدام و آزادی فوری آنها از هیچ کوششی دریغ نورزند و دخالت لازم در این مسئله را انجام دهند.


در پایان این بیانیه تاکید شده است: از خداوند سبحان و تعالی مسئلت داریم تا امنیت، صلح، توسعه و آرامش را برای همه ملت های اسلامی به ارمغان آورد و مسلمانان را به انسجام و یکپارچگی رسانده و بین آنها الفت و نزدیکی ایجاد کند و همچنین شر و دسیسه های دشمنان را از آنها دور سازد.

مطالب مرتبط :
  1. بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب درباره کشتار مسلمانان در آفریقای مرکزی
  2. بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی در محکومیت جنایات داعش در عراق
  3. دیدار دبیرکل مجمع جهانی تقریب  مذاهب اسلامی با مفتی اعظم سوریه
  4. دیدار دبیرکل مجمع تقریب مذاهب با سید حسن نصرالله/ تاکید بر تقویت وحدت اسلامی برای مقابله با توطئه‌های آمریکا
  5. تقریب مذاهب اسلامی گام مهمی در جهت تحقق وحدت در تمام زمینه هاست/بیانیه پایانی بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی 

پارک علم و فناوری قم

zohur