۲۹ فروردین ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین(س) که بنام روز تکریم مادران و همسران شهدا نامگذاری شده است، همایشی با عنوان “بزرگداشت شهدا” از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان با همکاری سازمان سعادت ابدی از گروه های اسلامی نیجریه در شهر لاگوس برگزار شد.


در این همایش که جمعی از شخصیتهای اسلامی و علما و مبلغین شرکت داشتند، سخنرانان درباره جهاد در اسلام و جایگاه شهدا و خانواده آنان به ایراد سخنرانی پرداختند.


“ذکرالله بلوگو”، مؤسس و رهبر معنوی سازمان سعادت ابدی با اشاره به اهمیت جهاد در اسلام برای حفظ هویت و حریم اسلام از تهاجم دشمنان، شهیدان را همانند خونی که در رگهای مسلمانان درجریان است ترسیم کرد و افزود: شهدا مایه حیات و زندگی مسلمانان هستند و خانواده آنان که تربیت کننده چنین فرزندانی هستند و با صبر و شکیبایی راه آنان را ادامه می دهند، همانند زنان بزرگ صدر اسلام هستند.


“شیخ الحاج الیاس باممیکه”، رئیس دوره ای سازمان سعادت ابدی درباره اهمیت جهاد در اسلام گفت: جهاد یکی از ارکان و ضرورت های اسلامی است. به صراحت اعلام می کنیم که اقدامات گروه “بوکو حرام” در نیجریه خارج از چارچوب اسلامی و جهادی است و آنان را نه یک گروه اسلامی بلکه یک گروه تروریستی می دانیم که دشمنان اسلام آنان را به منظور بدجلوه دادن مسلمانان در نیجریه تاسیس و تقویت کرده اند. افراد این گروه که در راه انحرافی خود کشته می شوند نه شهید که به عنوان قاتلان امت پیامبر (ص) نزد خداوند متعال کیفر خواهند دید.


“سید باقر سید جوادی”، رایزن فرهنگی ایران در نیجریه با اشاره به اهمیت جهاد  و شهادت در اسلام، گفت : انقلاب اسلامی ایران ثمره جهاد و شهادت جوان مردان و زنانی است که برای حفظ و پاسداری از اسلام جانشان را فدا کردند.


رایزن فرهنگی ایران افزود: دشمنان اسلام و بدخواهان جهاد را به معنای خشونت و ستیزه جویی می گیرند و درصدد بد جلوه دادن این مفهوم و شعار بزرگ اسلامی هستند، گروه های تروریستی را با نام اسلام تشویق می کنند تا در اماکن عمومی به مردم بی دفاع حمله کنند و آنگاه بگویند که جهادی که از آن در اسلام سخن گفته می شود به این معنی است. جهاد به معنی دفاع از جان و فرهنگ و مال مسلمانان و دفاع از حریم اسلامی است.

مطالب مرتبط :
  1. سایت هیات میثاق با شهدا توسط جبهه النصره هک شد!
  2. فراخوان مقاله هجدهمین همایش بزرگداشت حکیم ملاصدرا/ «فلسفه و صلح جهانی»
  3. دومین همایش تجلیل از چهره های ماندگار تبلیغ برگزار شد/ برگزاری همایش حکمت مطهر
  4. برگزاری همایش هایی مانند کنگره علوم انسانی اسلامی بسیاری ضروری است/ نتایج همایش به سیاستگزاران اعلام شود
  5. برگزاری همایش ملی فقه هسته ای/ انجام گفتگوی دینی با شورای جهانی کلیساها

پارک علم و فناوری قم

zohur