۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


دکتر حسن زندیه مدیرگروه تاریخ دانشگاه تهران با اعلام این خبر به مهر افزود: این مراسم روز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت از ساعت ۱۴ الی ۱۸ با حضور استادان، شاگردان و شخصیتهای علمی و فرهنگی کشور برگزار می شود.


مدیر گروه تاریخ دانشگاه تهران ادامه داد: البته از درگذشت استاد پاریزی بیش از چهل روز است که می گذرد ولی به دلیل اینکه مراسم تشییع و ترحیم ایشان با نوروز مصادف شد بسیاری از دوستان فرهنگی، استادان، شخصیتها و شاگردان ایشان در این مراسم حضور نداشتند، بنابراین ضرورت برگزاری مراسمی مجدد را مضاعف کرد.


وی تصریح کرد: سخنرانان این مراسم دکتر زرین کوب به نمایندگی از دائرة المعارف بزرگ اسلامی و دکتر زادمنش مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به احتمال زیاد وزیر علوم و دکترمحمد حسین امید سرپرست دانشگاه تهران، دکتر رحمانیان رئیس انجمن ایرانی تاریخ، استاد رسول جعفریان استاد گروه تاریخ دانشگاه تهران، دکتر مهدی محقق رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و گلاب زاده رئیس سابق مرکز کرمان شناسی و به نمایندگی مردم کرمان صحبت خواهند کرد.


زندیه عنوان کرد: این لیستی است که در دست داریم و ممکن است سخنران دیگری جابگزین سخنرانان ذکر شده شوند و یا اینکه سخنرانان دیگر به آن افزوده شود. به هر حال برنامه های متنوعی در این مراسم داریم. نمایشگاه کتابی از آثار استاد پاریزی، کلیپهای مختلفی از زندگی و فعالیتهای ایشان، و مستند از پاریز تا پاریس که شرح مسافرتهای استاد به اروپاست به نمایش در می آید. ویژه نامه ۴۴۰ صفحه ای که دانشگاه از زندگی و کارنامه استاد پاریزی تهیه کرده است هم در این روز بین حاضرین توزیع خواهد شد.

مطالب مرتبط :
  1. به مناسب چهلمین روز درگذشت استاد باستانی پاریزی/ مورخی که تاریخ شد
  2. پیام تسلیت رئیس فرهنگستان علوم به مناسبت درگذشت دکتر باستانی پاریزی        
  3. برگزاری همایش «اتحادیه جهانی زن مسلمان» در تهران/ درگذشت عبدالمحمد آیتی
  4. استاد برجسته دانشگاه تهران: در سبک زندگی باید به دنبال حیات طیبه باشیم
  5. روند برگزاری آئین اعتکاف در دانشگاه‌های کشور بررسی شد

پارک علم و فناوری قم

zohur