۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، محمدمهدی بحرالعلوم، معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم با بیان اینکه سال گذشته دو اردوی آموزشی استعدادهای درخشان قرآنی با حضور قاریان نوجوان در استان البرز و استان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: این اردوهای آموزشی با هدف ارائه آموزش‌های تخصصی به قاریان نوجوان است که در سال جاری نیز استمرار خواهد داشت.


وی با اشاره به موفقیت‌آمیز بودن دوره‌های آموزشی ویژه قاریان نوجوان سراسر کشور گفت: در برنامه‌های امسال، پیش‌بینی برای برگزاری اردوی استعدادهای درخشان قرآنی برای حافظان نوجوان نیز انجام شده است تا بتوانیم نوجوانان حافظ قرآن از سراسر کشور را نیز شناسایی کرده و در قالب برگزاری دوره‌های آموزشی و ارائه برنامه به آنها، به تربیت حافظان نوجوان در سراسر کشور بپردازیم.


معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن افزود: فراخوان به منظور شناسایی حافظان نوجوان و حضور آنها در دوره‌های آموزشی سازمان دارالقرآن الکریم از طریق سایت تلاوت سازمان دارالقرآن، ادارات تبلیغات اسلامی استان‌ها و موسسات قرآنی اعلام می‌شود تا نوجوانان برتر قرآنی که در زمینه حفظ قرآن استعداد دارند، شناسایی شده و در این دوره‌های آموزشی به صورت تخصصی تربیت شوند.


وی ادامه داد: براساس پیش‌بینی‌ انجام شده در سازمان دارالقرآن الکریم، امیدواریم بتوانیم نخستین دوره از اردوی استعدادهای درخشان قرآنی ویژه حافظان نوجوان را پس از ماه مبارک رمضان برگزار کنیم و در طول سال نیز این اردوها و برنامه‌های تخصصی ویژه حافظان قرآن را ادامه دهیم.


بحرالعلوم یادآور شد: البته اجرای اردوی استعدادهای درخشان قرآنی ویژه حافظان و قاریان نوجوان، مستلزم بودجه قرآنی لازم در این زمینه است که اگر بتوانیم بودجه‌های مورد نیاز را جذب کنیم به طور صددرصد این برنامه را اجرایی می‌کنیم و در غیر این صورت این برنامه‌ها را با کمی تغییرات و با دربرگیری کمتری اجرا خواهیم کرد.


وی در ادامه عنوان کرد: علاوه بر اردوهای آموزشی که در سال جاری برای حافظان و قاریان نوجوان برگزار خواهد شد، برنامه مشخصی را نیز با نوجوانان بااستعداد قرآنی ارائه می‌کنیم تا در طول سال بتوانند با بهره‌گیری از این برنامه آموزشی، سطح فعالیت‌های خود را ارتقا داده و به صورت تخصصی در زمینه حفظ و قرائت قرآن فعالیت کنند.

مطالب مرتبط :
  1. آغاز اردوی استعدادهای درخشان قرآنی با راهپیمایی ۲۲ بهمن
  2. درگذشت آیت‌الله موحد ابطحی/ برگزاری اردوی استعدادهای درخشان قرآنی با راهپیمایی ۲۲ بهمن
  3. اردوی آمادگی قاریان و حافظان برای اعزام به مسابقات بین‌المللی برگزار می‌شود
  4. مجموعه قرآنی ویژه پیش دبستانی‌ رونمایی شد/ پرورش استعدادهای قرآنی در افقی ۹ ساله
  5. هفتمین اردوی آمادگی قاریان و حافظان جهت اعزام به مسابقات بین‌المللی برگزار می‌شود

پارک علم و فناوری قم

zohur