۲۱ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، محمد مهدی بحرالعلوم، معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم از برگزاری سومین اردوی آموزشی استعدادهای درخشان قرآنی ویژه قاریان نوجوان، در شهریورماه سال جاری با حضور بیش از ۱۰۰ قاری نوجوان که طی سال گذشته در دو دوره آموزشی شرکت داشته‌اند، همزمان با برگزاری اردوی آموزشی تربیت استعدادهای درخشان حفظ قرآن کریم ویژه نوجوانان خبرداد.


وی افزود: همزمان با برگزاری سومین اردوی آموزشی استعدادهای درخشان قرآنی در رشته قرائت، نخستین اردوی آموزشی استعدادهای درخشان قرآنی ویژه حافظان نوجوان نیز برگزار می‌شود.


وی ادامه داد: با توجه به اینکه جامعه مخاطبان ما در رشته حفظ قرآن، بیشتر دختران هستند تلاش داریم تا در اردوی آموزشی استعدادهای درخشان قرآنی ویژه حافظان قرآن، دختران ۱۲ تا ۱۸ سال که در زمینه حفظ قرآن فعالیت دارند، گردهم آورده و به نوعی به نخبه‌پروری در رشته حفظ بپردازیم.


بحرالعلوم درباره اردوی آموزشی نوجوانان بااستعداد قرآنی در رشته قرائت که ویژه نوجوانان پسر برگزار می‌شود، گفت: دو دوره آموزشی طی سال گذشته در استان‌های البرز و خراسان رضوی برگزار شد که با پایان یافتن این دوره‌ها، تکالیفی به قاریان نوجوان ارائه شده و قاریان هم‌اکنون در مرحله تکلیف میان‌دوره خود هستند تا برای سومین دوره این اردوی آموزشی که شهریورماه برگزار خواهد شد آماده شوند.


وی ادامه داد: تکالیفی که سال گذشته به قاریان نوجوان شرکت‌کننده در دوره‌های آموزشی ارائه شده، ۲۹ خرداد با برگزاری آزمون‌‌ کتبی و دریافت فایل‌ صوتی تلاوت‌های تقلیدی و غیرتقلیدی پیگیری می‌شود. افرادی که حدنصاب نمرات میان دوره را کسب کنند در سومین اردوی آموزشی حضور خواهند داشت.


معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن در پایان سخنانش عنوان کرد: پس از اینکه آزمون کتبی برگزار و همچنین تلاوت‌های تقلیدی و قاریان نوجوان نیز دریافت شد کارنامه‌ای برای قاریان نوجوان صادر و از نفرات برتر دوره نیز در اردوی بعدی تجلیل می‌شود.

مطالب مرتبط :
  1. برگزاری اردوی استعدادهای درخشان قرآنی برای حافظان نوجوان
  2. آغاز اردوی استعدادهای درخشان قرآنی با راهپیمایی ۲۲ بهمن
  3. درگذشت آیت‌الله موحد ابطحی/ برگزاری اردوی استعدادهای درخشان قرآنی با راهپیمایی ۲۲ بهمن
  4. برنامه های کمیته قرآن ستاد مرکزی دهه فجر تشریح شد/ برگزاری ۹۰ گردهمایی و همایش در موضوعات مختلف قرآنی
  5. ۸۰ کارگاه آموزشی همزمان با مسابقات بین المللی قرآن برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur