۲۱ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی، رئیس نمایشگاه قرآن، عصر جمعه ۲۰ تیرماه در همایش «انسان عفیف»، به نگاه ائمه اطهار به بحث عفت اشاره کرد و گفت: امیداوریم از اهل بیت(ع) عفت و پاکدامنی را  به اندازه توان خودمان فرا گرفته باشیم.


وی در ادامه با اشاره به سپری شدن نیمی از ماه مبارک رمضان، افزود: امیدوارم همه روزه داران از روزهای گذشته به اندازه کافی اندوخته برای خود کسب کرده باشند.


معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: عفت و پاکدامنی به طور ویژه مورد توجه همه ادیان بوده است، همیشه از حضرت یوسف(ع) به عنوان انسانی عفیف یاد شده است و همه دستاورهای ایشان در زندگی از همین عفیف بودن بوده است.


حجت الاسلام حشمتی با بیان اینکه هر کسی که عفیف بوده و از پاکدامنی بهره مند باشد خداوند به او حکمت عطا خواهد کرد، گفت: در تأکیدات اهل بیت(ع) نیز بر مقوله عفاف و حجاب تأکید فراوان شده است.


رئیس بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن اظهار کرد: در جوامع غربی یک وفاق اجتماعی برای یک نوع پوشش وجود دارد ما نیز باید تلاش کنیم تا در مسئله حجاب و عفاف یک وفاق اجتماعی داشته باشیم، البته بخشی از این نقش توسط مذهب به خوبی ایفا شده است و بخش دیگر را نیز باید با قوانین و آیین نامه ها به دست بیاوریم تا در نهایت به وفاق مورد نظر برسیم.


وی تصریح کرد: در غرب اکثراً شاهد این هستیم که در روزهای کاری نوع پوشش مردم رسمی است و در واقع پوششی را برای روزهای کاری خود انتخاب می کنند که مورد پذیرش باشد، رفتارها و پوشش ها در این کشورها در ایام هفته متفاوت است و ما می بینیم که در پایان هفته و در ایام تعطیلات این نوع پوشش نیز تغییر می کند. ما باید سعی کنیم در جامعه یک پوشش رسمی داشته باشیم و در محافل مختلف نوع پوشش ها فرق داشته باشد.


رئیس نمایشگاه قرآن در پایان از دست اندر کاران این همایش قدردانی کرد و گفت: این همایش نتایجی خواهد داشت که سعی خواهیم کرد تا تمام جامعه از نتایج و اهداف آن استفاده کنند.

مطالب مرتبط :
  1. رعایت عفاف و حجاب در جامعه نیاز به فرهنگسازی دارد/ درباره عفاف و حجاب نمی توان حالت تهاجمی داشت
  2. فقط نیروی انتظامی در رابطه با عفاف و حجاب به وظیفه خود عمل کرد/ تخصیص بودجه برای حجاب ضروری است
  3. جامعه زمینه‌ساز ظهور باید نشانه‌هایی از جامعه مهدوی داشته باشد
  4. دانشگاه ها و حوزه ها در تعلیل مسائل ضعف دارند/ زمینه های عقلانیت را در جامعه فراهم کنیم
  5. ۲۶ دستگاه وظایفی در قبال عفاف و حجاب دارند اما بسیاری از آنها به وظایف خود عمل نمی کنند

پارک علم و فناوری قم

zohur