۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، محمدمهدی گلمکانی، مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به اجرایی شدن طرح اوراق وقف و مثبت قلمداد کردن این حرکت، به زمینه‌های همکاری میان این طرح و شهرداری اشاره کرد و گفت: شهرداری در هر فعالیتی به ویژه این طرح که به ارتقای سطح درمان و بهداشت شهروندان کمک کند، حضور جدی خواهد داشت.


وی ادامه داد: شهرداری به‌‌واسطه خانه‌های بهداشت و شبکه‌ای که در این میان بوجود آمده با مردم ارتباط دارد. هدف مهم ما ایجاد حساسیت در بخش سلامت است و نباید فراموش کنیم که بدون مشارکت مردم به هدف خود نمی‌رسیم.


آمادگی خانه‌های سلامت شهرداری تهران برای همگامی با اوراق وقف


گلمکانی «اوراق وقف» را یکی از راه‌های مهم برای مشارکت مردم توصیف کرد و ادامه داد: «اوراق وقف» یکی از مسیرهای مهمی است که مردم می‌توانند با مشارکت در آن به ارتقای سطح سلامت در حوزه درمان کمک کنند. شبکه‌ای که به همت شهرداری در خانه‌های سلامت ایجاد شده است آمادگی دارد به معرفی این طرح بپردازد.


کانون سلامت شهر تشکیل شود


مدیرکل سلامت شهرداری تهران ادامه داد: در همین راستا باید گروه‌های خیرین سلامت یا کانون سلامت شهر شکل بگیرد. البته ایجاد این گروه‌ها بستگی به نحوه ایجاد ارتباط با مردم و تبیین اهداف و چشم‌اندازهای طرح دارد. از سویی نیز برای کمک در این قبیل موارد، به ویژه درمان افرادی که نیازمند هستند، مردم ایران نشان داده‌اند که خیلی آماده‌ هستند.


همسویی اوراق وقف و مدیریت جهادی


وی در بخش دیگری از سخنان خود به هم‌سویی این طرح و مدیریت جهادی اشاره کرد و گفت: همان طور که شهردار تهران گفت، مدیریت جهادی باید در همه عرصه‌ها وارد شود. به نظرم مدیریت جهادی، یک مدیریت اخلاقی است که نیات افراد برای فعالیت‌ها در آن از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.


گلمکانی ادامه داد: مشارکت مردم در مدیریت جهادی به دلیل اهداف خیرخواهانه‌ای که دارند واقعاً قابل ارزش است و از سویی مردم نیز وظیفه خودشان می‌داند که به حمایت از طرح‌های مناسب بپردازند و حتی این فرهنگ را ترویج کند.


شهرداری با تمام قوا در مسیر اوراق وقف همکاری می‌کند


مدیرکل سلامت شهرداری تهران در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد: در حوزه سلامت جز با مشارکت مردم و به اصطلاح بسیج مردم و خیّرین نمی‌توانیم به اهداف جامعه سالم دست پیدا کنیم و ضروری است با یک مدیریت جهادی که به حمدالله شکل گرفته است، بتوانیم به اهدف زندگی سالم برای شهروندان دست پیدا کنیم که البته همه این ویژگی‌ها در طرح «اوراق وقف» وجود دارد و البته شهرداری با تمام قوا در این مسیر همکاری خواهد کرد.

مطالب مرتبط :
  1. اجرای طرح «اوراق وقف» باید به ارتقای باورهای دینی مردم کمک کند
  2. خدمات و برکات اوراق وقف برای همه مردم است
  3. دعوت رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز از خیران برای خرید اوراق وقف
  4. اوراق وقف؛ زمینه‌ساز خیر/ طبع لطیف هنرمند مشارکت خیرخواهانه می‌طلبد
  5. جمع‌آوری امضای نمایندگان مجلس در حمایت از اوراق وقف

پارک علم و فناوری قم

zohur