۲۲ بهمن ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


حجت الاسلام سید جواد موسوی هوایی معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی، صبح امروز در جمع راهپیمایان بیست و دوم بهمن ماه در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد جایگاه انقلاب اسلامی در تاریخ ایران و جهان گفت: امام خمینی(ره)، انقلاب را معجزه ای الهی می دانستند و واقعا بعد از ظهور اسلام از مسائل و رویدادهای بزرگی که در کشور ما اتفاق افتاده، انقلاب اسلامی بوده است.


وی با بیان اینکه پنج حادثه بزرگ در عالم وجود دارد که عالم را تغییر داده و تغییر خواهد داد، گفت: اولین آنها بعثت رسول الله(ص) است. دومین آنها نصب ولی الله(ع) در غدیر است. سومین آنها قیام ثارالله(ع) در کربلا بوده است. دیگری نهضت روح الله(ره) در ایران بوده و ان شاء الله آخرین رویدادها، قیام بقیة الله(عج) است، لذا نهضت امام خمینی(ره) هم احیاگر دین اسلام و احیاگر شریعت حقه محمدیه است و هم اسلام ناب محمدی را به همه عالم معرفی کرده است و معرفی می کند.


موسوی هوایی در ادامه سخنانش اظهارداشت: در دو دهه اخیر رسانه های عالم مجبور شدند صدای انقلاب اسلامی را به عالم برسانند، آن هم به خاطر قدرتی که در ایران عزیز و نظام مقدس جمهوری اسلامی پیدا شد.


وی افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات مختلف و راهپیمایی های مختلف، دنیا و عالم و رسانه های مخالف ما را مجبور کرد که صدای ملت ایران را به دنیا آرام، آرام برسانند، گرچه صدای ضعیفی از ملت ایران توسط این رسانه ها منعکس شد اما مجبور شدند که بالاخره صدایی از ملت ایران را منتشر کنند.


معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: دنیا با سرعت این صدا را شنید و ما شاهد انقلابهای بزرگ و بیداری اسلامی در مناطق اسلامی و جهان اسلام و شاهد بیداری انسانی در آمریکا و اروپا هستیم.


وی با تأکید بر اینکه جنبش ۹۹ درصد هنوز ادامه دارد و همه می دانند جنبش ۹۹ درصد ثمره ایستادگی مردم ایران و انقلابیون در ایران است که مردم دنیا را آگاه کرده است، گفت: این آگاهی ادامه خواهد داشت تا بسترهای اصلی ظهور امام زمان(عج) فراهم شود، لذا دهه فجر بزرگترین حادثه نه تنها در ایران بلکه در منطقه ما در قرن بیستم و بیست و یکم است.

مطالب مرتبط :
  1. تأکید بر جایگاه علم و عالم در اندیشه اسلامی/ نظر امام خمینی(ره) درباره آیت الله خوانساری
  2. «بررسی و نقد تئوریهای انقلاب اسلامی ایران؛ تئوری تدا اسکاچ پل» منتشر شد
  3. حادثه غدیر در منابع اهل سنت کاملا شرح داده شده است/ پاسخ به شبهات مطرح به واقعه غدیر خم
  4. زیباکلام: قرائتهایی بر انقلاب اسلامی اضافه شده است/ نوروزی: انقلاب اسلامی فرزندان خود را نخورده است
  5. انقلاب اسلامی ایران جهان شمول است/ امروز عصر انقلاب اسلامی در دنیاست

پارک علم و فناوری قم

zohur