۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در این کتاب شخصیت مقام معظم رهبری از دیدگاه و سخنان آیات عظام تقلید، گلپایگانی، اراکی، نجفی مرعشی، سیستانی، بهجت، جوادی آملی، فاضل لنکرانی، و آیات مشکینی، سید محمود هاشمی، مصباح یزدی و شخصیتهای بین المللی مانند خاویر پرز دکوئیار، ولادیمیر پوتین و … بیان شده است.


افتتاح دارالقرآن در کالج اسلامی المصطفی اوگاندا


ساختمان دارالقرآن در کالج اسلامی المصطفی با حضور رایزن و سفیر کشورمان در کامپالا پایتخت اوگاندا افتتاح شد.

ششم اردیبهشت ماه ۹۳، هم زمان با مراسم اختتامیه دوره کوتاه مدت تربیت مربی قرآن، ساختمان دارالقرآن در کالج اسلامی المصطفی و با حضور سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، مفتی اعظم اوگاندا ، مدیر موسسه اسلامی بلال در اوگاندا، اساتید قرآنی، فارغ التحصیلان و دانشجویان کالج افتتاح شد.


دراین مراسم، مفتی اعظم اوگاندا شیخ زبیرکایونگا با خواندن دعا و با تلاوت قرآن استاد محمدی رسما این دارالقرآن افتتاح شد.


این دارالقرآن به منظور تقویت و تشویق دانشجویان کالج المصطفی و همچنین به منظور پاتوقی برای اساتید قرآنی دانش آموختگان  راه اندازی گردید

اکبر توحیدلو رایزن فرهنگی ایران در این برنامه با حجت الاسلام والمسلمین سعید شمس، ریاست جامعه المصطفی العالمیه در اوگاندا، توافق نمودند که برای مناسبتهای مختلف ازجمله ماه مبارک رمضان برنامه هایی را در دستور کار این دارالقرآن قرار دهند.


شرکت قاری قرآن از اتیوپی در مسابقه بین المللی قرآن در تهران


“مصطفی یونس یوسف” از کشوراتیوپی در رشته قرائت جهت شرکت در سی و یکمین دوره مسابقه بین المللی قرآن در تهران به ایران می آید.


به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در آدیس آبابا ، “مصطفی یونس یوسف” ، از کشور اتیوپی جهت شرکت در سی و یکمین دوره مسابقه بین المللی قرآن در تهران  در رشته قرائت به ایران می آید.


“مصطفی یونس یوسف” در مسابقه سراسری قرآن کریم که هرساله در ماه مبارک رمضان توسط رایزنی فرهنگی کشورمان در اتیوپی برگزار می گردد، شرکت و در سال گذشته موفق به اخذ رتبه اول در رشته قرائت گردید.


وی همچنین در سال ۲۰۰۶ میلادی در مسابقه داخلی قرآن کریم در آدیس آبابا شرکت و موفق به اخذ رتبه دوم در رشته قرائت گردید.

مطالب مرتبط :
  1. ششمین دوره مسابقات تفسیر قرآن «نورالهدی» برگزار می شود
  2. مسابقه «شمیم محرم» در سراسر کشور برگزار می شود
  3. رقابت ۱۳۳ نفر در مرحله کشوری مسابقات قرآنی «تسنیم»
  4. تلاش فعالان مدنی ایران و عراق برای مقابله با افراط گرایی مذهبی
  5. رقابت های سی و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم آغاز شد

پارک علم و فناوری قم

zohur