۱۹ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، جواد نصیری مدیرگروه قرآن، اطلاع‌رسانی و امور مجازی رادیو قرآن با اشاره به میزان استقبال عموم مردم از طرح هزاران ختم قرآن کریم اظهارکرد: خوشبختانه شنوندگان رادیو قرآن طرح‌های اجرایی در برنامه‌های مختلف را به خوبی دنبال می‌کنند که طرح «هزاران ختم قرآن کریم» از جمله آنهاست که مشارکت خوبی در این طرح داشته‌اند و در اولین روز ثبت نام بیش از ۱۰ هزار نفر از طریق پیامک در این طرح مشارکت داشته اند.


نصیری در ادامه با اشاره به نحوه شرکت در این طرح تصریح کرد: چهاردهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن کریم که هر ساله به نیت سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان(عج) توسط رادیو قرآن اجرا می‌شود، امسال نیز از اول تا نیمه شعبان المعظم (نهم تا ۲۳ خردادماه) اجرا خواهد شد.


مدیر گروه قرآن، اطلاع‌رسانی و امور مجازی رادیو قرآن با بیان اینکه شرط مشارکت در طرح هزاران ختم قرآن کریم، پذیرش قرائت حداقل یک جزء از قرآن است گفت: طی یک هفته‌ای که ثبت نام این طرح آغاز شده است، شاهد استقبال چشم‌گیری از سوی مردم بوده‌ایم به نحوی که آمار ثبت نام کنندگان در این طرح در حال حاضر به ۲۰۰ هزار نفر رسیده است.


وی درباره طریقه ثبت نام در چهاردهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن کریم گفت: طریق ثبت نام در این طرح از طریق سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۰۱۱۴ و همچنین، شماره تلفن‌های ۵۵۹۳۵۷۵۷ و ۵۵۹۵۵۷۶۷ با پیش‌ شماره تهران است. هر یک از این شماره‌ها شامل ۱۰ خط می‌شود و همزمان قابلیت پاسخگویی به ۲۰ نفر را دارد.وی اظهار کرد: اطلاع‌رسانی چهاردهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن از طریق سایت‌ خبرگزاری ایکنا، آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)، معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد و دیگر سایت‌های قرآنی کشور انجام شده است و همچنین شبکه‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی نیز تیزر و آنونس تبلیغاتی این طرح را پخش می‌کنند. برخی از شبکه‌های تلویزیونی نیز در قالب زیرنویس از مردم برای ثبت نام در این طرح دعوت می‌کنند.


مدیر گروه قرآن، اطلاع‌رسانی و امور مجازی رادیو قرآن در ادامه اظهار کرد: همچنین علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت ختم قرآن مجید به نشانی www.ghorany.com در این طرح ثبت نام کنند. بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان در چهاردهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن کریم از طریق پیامک بوده‌ است. در مرحله دوم بیشترین تعداد به صورت تلفنی و در مرحله سوم نیز از طریق سایت رادیو قرآن به نشانی www.radioquran.ir انجام شده است.


نصیری در پایان سخنانش بیان کرد: مراسم اختتامیه این طرح نیز جمعه ۱۵ شعبان، برابر با ۲۳ خردادماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در محل آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) در قالب جشن میلاد امام زمان(عج) برگزار می‌شود و این جشن به صورت زنده از شبکه رادیویی قرآن پخش خواهد شد.

مطالب مرتبط :
  1. چهاردهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن نیمه نخست ماه شعبان برگزار می‏ شود
  2. رقابت های سی و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم آغاز شد
  3. رقابت های سی و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه برادران آغاز می شود
  4. سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم ایران آغاز می شود
  5. سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف از فردا آغاز می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur