۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، آیت‌الله مکارم‌شیرازی، مرجع عالیقدر تقلید در دیدار مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و جمعی از مسؤولان سازمان اوقاف، با اشاره به موقعیت برجسته این استان در مسائل پزشکی، اظهار کرد: شیراز در بسیاری از قسمت‌ها به ویژه مسائل طبابت حرف اول را می‌زند و از کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز جهت مداوا و امور پزشکی به این استان زیاد سفر می‌کنند و این آبرویی برای شیراز و جمهوری اسلامی است و البته نباید به این موقعیت بسنده کرد بلکه باید روز به روز به فکر پیشرفت و توسعه بیشتر بود.


وی در ادامه اهمیت وقف در آموزه‌های دینی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: موقوفات باید طبق نیات واقفین و در محل خودش انجام شود تا روز به روز اعتماد عمومی به وقف و اوقاف بیشتر شود.


این مرجع تقلید افزود: در مورد وقف جمعی سؤال کردند که آیا می‌شود به عنوان مثال در ساخت یک بیمارستان که هزینه‌اش بالاست افراد به صورت دسته جمعی مشارکت کنند و هر کس به اندازه توانش اوراق وقف را خریداری و در این امر خیر مشارکت کند؟ ما عرض کردیم: هیچ مانعی ندارد.


مکارم‌شیرازی تأکید کرد: این که کار بزرگ را به وسیله افراد متعدّد انجام می‌دهند اقدام ارزنده و خوبی است و من یادم هست سابق مسجد جامعی در شیراز ویران شده بود، مرحوم آیت الله دستغیب می‌خواستند آنجا را احیا کنند مردم حتی آجر می‌خریدند و شرکت می‌کردند در احیای آن که وقف جمعی بود.


وی افزود: الان هم برای ساخت بیمارستان‌هایی که شدیداً مورد نیاز است ان شاءالله برادران و خواهران به مقدار توان‌شان کمک کنند و این بهترین راه است که خیلی‌ها می‌خواهند در وقف شرکت کنند و پول کافی ندارند به اندازه‌ای که یک زمین و محل را بخرند.


این مرجع تقلید مشارکت در امر خیر وقف و دیگر کارهای خیر را باقیات الصالحات دانست و تأکید کرد: امیدواریم همه در وقف جمعی مشارکت کنند و برای روز قیامت خود زاد و توشه‌ای تهیه کنند.


بر اساس این گزارش آیت‌الله مکارم شیرازی همچنین با خرید ۵۰۰ میلیون ریال اوراق مشارکت وقف در این امر خیر مشارکت کرد.

مطالب مرتبط :
  1. اوراق وقف بیمارستان سرطان از طریق بانک، موبایل و اینترنت قابل خرید است
  2. اعلام میزان فطریه از سوی آیت الله مکارم شیرازی
  3. دعوت از هنرمندان برای خرید اوراق وقف بیمارستان سرطان/ پخش ویژه برنامه های «آرامش بهاری»
  4. وقف مایه عزت و عظمت واقف است/ تأسیس بیمارستان تخصصی سرطان با اوراق وقفی
  5. فتوای آیت الله مکارم شیرازی درباره طواف در طبقه فوقانی کعبه

پارک علم و فناوری قم

zohur